czwartek, 10 września 2015

Hotel Best Western Majestic Plaza w Pradze

W sierpniu odwiedziłam Pragę na 2 dni, pierwszą noc spędziłam po lewej stronie stronie rzeki w hotelu Orea Pyramidę ---> TUTAJ znajdziecie moją recenzję z pobytu. Na drugą noc wybrałam natomiast hotel po prawej stronie :)


www.praguetour.com

   Hotel Majestic Plaza, bo właśnie na niego się zdecydowałam, należy do jednaj z największych na świecie grup a mianowicie dobrze Wam znanej rodzinie Best Western. Ten 4 gwiazdkowy hotel położony jest na małej cichej uliczce praktycznie kilka kroków od Placu Wacława i metra, które się na nim znajduje. Bardzo łatwo i szybko można z hotelu spacerem dojść do centrum starego miasta lub na most Karola ( gorzej z powrotem bo pod górę - dla kobiety w ciąży w 35stopniowym upale nie jest to takie proste ). Przy hotelu znajduje się kilka małych restauracji oraz sklepy. Problemem okazał się parking - ten hotelowy był cały zajęty, a na ulicy parkować mogą jedynie mieszkańcy ( strefa niebieska ). Na szczęście Concierge Michał mówiący płynnie po Polsku zaoferował że za opłata 25Euro możemy zostawić nasz samochód przed hotelem na miejscach zezwalających na parkowanie tylko przez 15min. Oczywiście skorzystaliśmy z tej opcji bo w sumie opłacało się to bardziej niż parking hotelowy za 35Euro, a bliżej do auta mieć nie mogliśmy :)

Do hotelu przyjechaliśmy dość wcześnie bo o godzinie 11.00, ale mimo dużego obłożenia mogliśmy bez problemu zostać zameldowani.

   Hotel jak się okazało składa się z dwóch części, czego z zewnątrz nie widać. Starej w której dostaliśmy pokój oraz w nowszej dobudowanej. Różnicy praktycznie nie widać, po za łączeniami oraz pięknymi starymi belkami które znajdują się we wcześniejszej części. Starsza część została zbudowana w 1880 roku w stylu Biedermaier, część nowsza z koleji to styl Art Deco - oba pięknie się ze sobą łączą.

   Sam pokój był dość mały, szczególnie jak się posiada wielką walizkę, ale był tak totalnie uroczy, że kompletnie mnie to nie interesowało, że potykam się w nocy o walizkę :)
Duże, wygodne łóżko z mięciutką pościelą, olbrzymie okno z balkonem francuskim, klimatyzacja, minibarek a do do tego piękne drewniane meble! 

Z restauracji niestety nie mieliśmy okazji skorzystać, a szkoda bo Patio wyglądało bardzo przyjemnie.

Na śniadanie zeszliśmy jedną z dwóch dróg i na początku zdziwiła nas mała pusta sala z pełnym bufetem, ale jak się później okazało hotel posiada dwie sale do serwowania śniadań i na szczęście trafiliśmy na tą bez tłumów ludzi :) Wybór potraw nie był może olbrzymi, ale wszystko było świeże i smaczne, szczególnie SŁODKOŚCI!!!!


Hotel w ofercie posiada również sale konferencyjne i SPA oraz szybki darmowy Internet.

Ja rezerwację dokonałam dzięki serwisowi TRAVEL PONY ---> logując się TUTAJ zyskujecie od razu 35$ na rezerwację za min. 200$.


Za ten piękny stylowy 4* hotel zapłaciłam jedynie 60$ - pokój 2os ze śniadaniem ( około 190zł ).

Hotel Majestic Plaza Prague ****

Štěpánská 33, 110 00 Praha 1 
reception: +420 221 486 100

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz