sobota, 29 sierpnia 2015

Hotel Orea Pyramida w Pradze

   Od grudnia wiedziałam, że w sierpniu pojawię się w Czechach na mistrzostwach świata Moto GP, na które to mój mąż dostał ode mnie bilety. Dla mnie przyjemność nie do końca taka jak dla niego, dlatego od razu wiedziałam, że przy okazji zahaczymy o Pragę, w której ostatni raz byłam 9 lat temu.


   Od razu zaczęłam rozglądać się za hotelami, aby znaleźć jak najlepszy standard z jak najlepszą lokalizacją i po jak najniższej cenie. Wybór hoteli w Pradze jest ogromny i na każdy może znaleźć coś dla siebie, a ceny przy wcześniejszej rezerwacji również są bardzo atrakcyjne. 

   Na pierwszy dzień wybrałam Hotel Pyramida z sieci hoteli Orea, które znałam już wcześniej bo jeden z klientów firmy w jakiej pracuję, co roku jeździł do hotelu Sklar właśnie tej sieci.

   Hotel bardzo duży, z nowoczesną stroną internetową oraz świetną lokalizacją, bo zaledwie 15min spacerem od Hradczanów, które tego dnia zamierzaliśmy zwiedzić. Dodatkowo hotel posiada darmowy parking oraz basen. Cena za pokój bezpośrednio w hotelu to koszt około 90Euro za dobę za pokój 2os ze śniadaniem. Na Trivago.pl udało mi się znaleźć bardzo dobrą ofertę greckiego pośrednika allabouthotels.com za jedyne 57Euro za pokój w klasie biznes ze śniadaniem, darmowym Wi-Fi oraz nieograniczonym dostępem do basenu. Taki pokój to koszt około 130Euro przy rezerwacji bezpośrednio w hotelu. 

   Mimo iż allabouthotels.com przez pewien czas zawiesił swoje wszystkie rezerwację prawdopodobnie przez sytuację panującą w Grecji, to z rezerwacją nie było absolutnie żadnych problemów, a strona pośrednika znów działa, więc zachęcam do przeglądania ofert bo wcześniej korzystałam już z nich przy rezerwacji hotelu Sobieski w Warszawie za jedyne 200zł.


   Do hotelu dotarliśmy około godziny 15.00. Hol recepcyjny świeżo wyremontowany i nowoczesny z bardzo miłą i kompetentną obsługą, która szybko nas zameldowała i skierowała do pokoju DeLux na 6 piętrze. Pokój również po remoncie, ale przy standardzie DeLux liczyłam jednak na większy pokój z bardziej nowoczesną łazienka, ten natomiast bardziej przypominał pokoje standard. Nie zabrakło jednak wygodnego łóżka, ładnie pachnących kosmetyków, darmowej wody, kawy i herbaty oraz pełnego minibarku.

   W planach mieliśmy od razu wyjść na zamek, ale jako że na dworze panował okrutny 35stopniowy upał to zdecydowanie opcja basenu wygrała! Hotel został wybudowany w 1985roku i jestem pewna, że wtedy był jednym z bardziej nowoczesnych hoteli w całej Pradze, oryginalny kształt + przeszklony basen na pewno robiły wrażenie. Remont generalny przeszedł w 2000 roku, a ostatnio w 2012 co widać po holu, pokojach, lobby oraz restauracji, ale czego niestety nie widać po basenie. Stare płytki, basen o jednej głębokości - 160cm ( dla mnie nie umiejącej pływać - rozrywka żadna ), nie wyremontowane szatnie męskie i brak jacuzzi - a w końcu hotel 4gwiazdkowy.Za to siłownia i sale konferencyjne dobrze wyposażone i zdecydowanie na wyższym poziomie.

   Śniadania są serwowane od 6.30 do 10.00 w dużej sali na pierwszym piętrze. Dopiero rano okazało się, że hotel ma spore obłożenie bo ciężko było znaleźć wolne miejsce. Śniadanie dobre i dość bogate, ale bez szaleństw. Gdy skończył się arbuz to nowego już nie dołożyli, ale nadrobili świeżo smażonymi placuszkami MNIAM!!! Brakowało również soków 100% oraz dobrej kawy.    Podsumowując:

Hotel polecam, ale po cenach promocyjnych bo za niecałe 240zł jak najbardziej ok! 400zł na pewno bym nie zapłaciła - nigdy zresztą tyle na hotel nie wydałam i jak na razie nie mam zamiaru :) 

Orea Hotel Pyramida ****
Bělohorská 24, 169 00 Praha 6
Tel.: +420 233 102 273/282 - Reservation
Tel.:+420 233 102 111
Fax:+420 233 357 312
Email: pyramida@orea.cz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz