sobota, 20 grudnia 2014

5* 3-daniowa kolacja w restauracji a.choice w hotelu andel's w Berlinie

   W sierpniu tego roku wygrałam kolację dla 5 osób w jednym z hoteli sieci andel's z rodziny Vienna International. Ponieważ ze Szczecina najbliżej miałam do hotelu tej marki w Berlinie to na niego właśnie padł wybór. Piszę o tym dopiero teraz ponieważ miałam czas na jej realizację aż do końca roku i właśnie w Mikołajki zrobiłyśmy sobie babski wyjazd połączony z shoppingiem, jarmarkiem bożonarodzeniowym, a dzień zakończyłyśmy jedną z najlepszych kolacji jakie miałam okazję jeść :)

 


   Hotel andel's w Berlinie zlokalizowany jest praktycznie w samym centrum, kilka ulic od Alexanderplatz. Jest to potężny 4* hotel o bardzo nowoczesnym designie, ten 10 piętrowy budynek został wybudowany zaledwie 5 lat temu. W hotelu znajdują się trzy restauracje: delight - gdzie serwowane są śniadania, Oscar's - gdzie serwowana jest kuchnia śródziemnomorska oraz a.choice specjalizująca się w kuchni nowoczesnej,  w tej ostatniej właśnie mieliśmy okazję delektować się daniami przygotowanymi pod okiem szefa kuchni Pana Alexandra Koppe.

   Na miejscu czekał na nas stolik oraz przemiła Pani, która przywitała nas lampką szampana oraz perfekcyjnym angielskim opisywała nam każdą serwowaną potrawę. Menu było z góry ustalone i miało składać się z trzech dań, nikt wcześniej nie wspominał, że oprócz dań głównych otrzymamy kilka przystawek :)

   Każde z dań było podane w sposób idealny i wyglądało jak małe działo sztuki. Delikatne, ale wyraziste smaki rozpieszczały nasze podniebienia i mimo, że porcje nie były duże, to zdecydowanie wszystkie wyszłyśmy najedzone. M.in. miałyśmy okazję spróbować kurczaka, wołowinę, cielęcinę, kraba, mus marchewkowy na słodko i zupę z dodatkiem trufli.


Lody z zielonej herbaty z różnymi rodzajami czekolady

mus marchewkowy na słodko

wołowina z cielęciną, pieczone ziemniaczki oraz różne rodzaje sosów

krem szpinakowy z truflami

3 rodzaje bułeczek z oliwą z Sycylii oraz delikatnym masłem czosnkowym

mięso kraba w koszulce z jajka z arbuzem

krem z dyni z kawałkiem kurczaka


Podsumowując: JESTEŚMY ZACHWYCONE i jeśli tylko będziecie mieli okazję to odwiedźcie restaurację a.choice w hotelu andel's w Berlinie.

andel's Hotel Berlin

Landsberger Allee 106
10369 Berlin
Germany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz