środa, 9 kwietnia 2014

Park Hotel Diament Zabrze - wkrótce otwarcie !!!

Hotele Diament od lat reprezentują sobą bardzo wysoki standard w atrakcyjnej cenie. W tym roku sieć powiększyła się o nowy diamencik, a mianowicie hotel w Zabrzu - co może nam zaproponować?

 


  Powstający w Zabrzu Park Hotel Diament będzie najnowszym czterogwiazdkowym obiektem w woj. śląskim i pierwszym tej klasy w Zabrzu. Dla gości zostanie otwarty w maju, tuż przed Europejskim Kongresem Gospodarczym, który jak co roku odbędzie się w Katowicach. Czterogwiazdkowy Park Hotel Diament Zabrze powstaje w centrum miasta, kilka minut jazdy samochodem od największego węzła drogowego w kraju, tj. skrzyżowania autostrad A1/A4 – jednocześnie atutem jest lokalizacja w zielonej części Zabrza, w otoczeniu dwóch parków rekreacyjnych (10 minut drogi autostradą A4 od centrum Katowic). Do dyspozycji gości oddane zostaną 74 pokoje jedno- i dwuosobowe (przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych) oraz przestronne apartamenty. Wraz z drugim, przyległym hotelem tej samej sieci, kompleks oferować będzie łącznie 129 pokoi w standardzie cztero- i trzygwiazdkowym. Ponadto trzy restauracje, w tym jedną wyposażoną w „płonące” stoły Teppanyaki do gotowania na oczach gości, nową salę bankietową mieszczącą nawet 500 osób, bary, centrum fitness oraz osiem sal konferencyjnych z zapleczem cateringowym. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz czterogwiazdkowego obiektu. Koszt inwestycji to ponad 20 mln zł. Do atrakcji jakie oferuje hotel zdecydowanie możemy zaliczyć Kopalnię Guido , która jest unikatem na skalę światową, bowiem zachowane wyrobisko nie ma odpowiednika w innych ośrodkach muzealnych na świecie. Skansen tworzą korytarze na poziomach 170 i 320 metrów oraz zespół zabudowy powierzchniowej wraz z wyposażeniem technicznym.


Ale na tym na koniec: spółka hotelarska Hotele Diament prowadzi aktualnie rozmowy w Warszawie w sprawie możliwości zakupu stołecznego hotelu lub pozyskania gruntów pod budowę nowego obiektu z 200 pokojami i zapleczem konferencyjnym.
Hotele Diament istnieją na rynku od 1991 roku. Spółka aktualnie jest największą siecią hotelową wyłącznie z polskim kapitałem posiadającą kapitał zakładowy w wysokości 80 mln zł. Spółka jest właścicielem wszystkich swoich dziewięciu hoteli funkcjonujących pod jedną marką - Hotele Diament.

Mieliście okazję odwiedzić któryś z hoteli Diament? Jakie wrażenia?
 
źródło: 1,2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz