sobota, 19 kwietnia 2014

Czy tak być powinno?

   Sytuacja na Ukrainie wszystkim jest doskonale znana i każdy może mieć też własne zdanie na ten temat. Ale czy w opisanej niżej sytuacji powinno się tak postąpić?

   Właściciel nowoczesnego 4 gwiazdkowego hotelu Brioni w centrum Ostravy w Czechach 23 marca na swojej stronie internetowej umieścił notkę, że że obiekt odmówi zakwaterowania dla obywateli Federacji Rosyjskiej z powodu aneksji Krymu, ale jednocześnie przeprasza wszystkich porządnych obywateli Rosji. Zamelduje jedynie tych Rosjan, którzy podpiszą deklarację, że nie zgadzają się z zaistniałą na Krymie sytuacją.   Oczywiście rozumiem, że właściciel hotelu chce w ten sposób wyrazić swoje rozgoryczenie brakiem reakcji UE, ale . . .  czy to jest legalne z prawem? Dla mnie jest to jawny przejaw dyskryminacji, a ponad to wiem, że gdyby napisał, że nie przyjmuje Żydów lub ciemnoskórych to rozpętałaby się niezła  afera. 

   Hotel nie powinien wybierać sobie gości ze względu na narodowość, a szczególnie jeśli od początku nie narzucił takich reguł jak np. ma to miejsce w hotelach wypoczynkowych tylko dla osób dorosłych.

A co Wy o takiej polityce hotelu sądzicie?

 

źródło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz