czwartek, 13 marca 2014

Hotel Kapsułowy nie tylko w Japonii

   Jak zmieścić dużą ilość gości hotelowych w bardzo małym hotelu? A dodatkowo zrobić to tak, żeby każdy miał swój pokój? Japończycy wpadli na ten pomysł już jakiś czas temu, a nawet trafił już 5 lat temu do Warszawy. O czym mowa? O hotelu kapsułowym!


   W hotelach tego typu zamiast pokojów są kapsuły przypominające obudowane łóżko w wagonie sypialnym. Przeważnie mają kształt prostopadłościanu, o wymiarach niewiele większych od łóżka i wysokości ok. 1 metra. Wewnątrz kapsuły znajduje się zwykle: telewizor, radio i budzik. Kapsuły są ułożone jedna na drugiej najczęściej w jednym dużym pomieszczeniu po kilkaset lub kilkadziesiąt. 

   W hotelach kapsułowych dostępne są m.in.: jacuzzi, łazienki i nawet mechaniczne szczoteczki do zębów, nasączone fluorem. Chociaż dla Europejczyka taki hotel może być zaskoczeniem, to w Japonii nie jest on niczym niezwykłym. Jest to praktyczne rozwiązanie problemu noclegu w warunkach życia i pracy Japończyków. Korzystają z nich przeważnie bezrobotni, a także biznesmeni, którzy nie są w stanie zdążyć na ostatni pociąg do miejsca zamieszkania (często odległego) lub czują się zmęczeni intensywnymi negocjacjami, zakończonymi przeciągającymi się do późnych godzin przyjęciami.


Taki hotel można zarezerwować na Booking.com np. : TUTAJ w cenie 115zł ze śniadaniem za dobę w kapsule.

Bardzo lubię odwiedzać różne hotele i nowoczesne rozwiązania, ale w tym wypadku mimo braku klaustrofobii nie spędziłabym w takim miejscu nocy - trochę jak szczur w laboratorium bym się czuła. 

W Warszawie takim rozwiązaniem dysponuje nowoczesny i ekologiczny Hotel Wilson. Pokój w takiej kapsule to koszt 45zł ze śniadaniem :)

Chętnie posłucham relacji, jeśli ktoś z Was już miał przyjemność z takiej opcji korzystać!

źródło: 1, 2, 3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz